Taburet vyrobený ze staré pneumatiky a lana naleznete v obsahu příspěvků:

Vychytávky Ládi Hrušky - 9. díl

Vychytávky Ládi Hrušky - 9. díl

Ne 1.11 12:40
Premiéra

Ukážeme vám česáček na jablka vyrobený z trubky na vodu a násady od koštěte nebo funkční po domácku sestrojenou sekačku na trávu. Myslíte si, že za velbloudy musíte do teplých krajin nebo do zoo? Omyl! Jedna velbloudí farma se skrývá i v jižních Čechách. Naprosto jedinečná a kouzelná.
Abychom se ale dostali zpět do našich zeměpisných šířek a zvyklostí, zaměříme se v další reportáži na sázení jabloní. Ani ty však nebudou jen tak ledajaké, nýbrž sloupovité a hodí se především do zahrad, kde není dostatek místa. Jsou totiž hezky skladné a plodí chutná jablíčka.
Jak si zútulnit bydlení? Třeba taburetem vyrobeným ze staré pneumatiky a lana.
A na závěr nebude chybět něco pro potěchu žaludku. Nejprve si připravíme výtečný a velice zdravý sirup z černých jeřabin, potom si s Láďou uvaříme guláš z tlačenky. Jeho příprava Vám nezabere víc než 10 minut a k jeho přípravě nepotřebujete žádné speciální ingredience. Potřebujete 5 plátků tlačenky, 1 cibuli, 1 lžíci hladké mouky, 2 lžíce oleje, 1 lžíci mleté sladké papriky a 1/2 hrnku vody. Nakrájíme cibuli na kostičky a osmahneme, přidáme kousky tlačenky nakrájené na kousky. Ochutíme mletou paprikou, zalejeme vodou a necháme chvilku podusit. Dle potřeby podlijeme vodou a zahustíme hladkou moukou. Podáváme s chlebem.

Témata v tomto díle pořadu
Další informace